Pogrzeb śp. ks. kan. Jana Haftarczyka

W parafii w Łomnicy, 18 czerwca 2018 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Jana Haftarczyka, który zmarł 4 czerwca br. we Wrocławiu. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup senior Stefan Cichy, w gronie ponad 30 prezbiterów, a także z udziałem sióstr zakonnych, mieszkańców parafii, strażaków oraz przybyłych gości.

W wygłoszonej homilii, ksiądz Biskup posłużył się porównaniem życia człowieka do wędrówki drogą. Stwierdził, że zmarły ks. Kanonik również przeszedł taką drogę swojego życia. Mało tego, zmarł udawszy się w drogę do Wrocławia, na pogrzeb kolegi ze swego rocznika święceń, ks. inf. Adama Drwięgi, ale w jego pogrzebie już nie uczestniczył, bo zakończył swoje życie. – Dziękujemy dziś za jego kapłańską drogę i prosimy, aby Pan Bóg jego służbę, wynagrodził radością życia wiecznego – mówił.

Ksiądz Biskup zaapelował także, aby swoją modlitwę ofiarować nie tylko za zmarłego Kapłana, czy też za siebie, ale także o nowe powołania kapłańskie.

Proboszcz parafii ks. kan. Mariusz Witczak, podziękował wszystkim uczestnikom pogrzebu, a szczególnie tym wszystkim, którzy trwali na codziennej modlitwie w intencji ks. Jana.

Śp. ks. kan. Jan Haftarczyk został pochowany przy kościele parafialnym w Łomnicy.

(Więcej, na stronach Niedzieli legnickiej)

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00