Poświęcenie organów w Pisarzowicach

W ostatnią niedzielę maja w parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Pisarzowicach miała miejsce piękna uroczystość. Tego dnia odbyło się poświęcenie odrestaurowanych XIX-wiecznych organów.

Instrument poddany został gruntownemu remontowi, dzięki czemu odzyskał swój dawny blask i wspaniałe brzmienie (12 głosów, 54 piszczałki). Niecodzienna uroczystość rozpoczęła się od koncertu organowego, podczas którego ks. Piotr Dębski (referat ds. muzyki sakralnej) w niezwykle interesujący sposób opowiadał o historii i budowie instrumentu.

Mszy świętej przewodniczył ks. Stanisław Szupieńko, który skierował wiele ciepłych słów pod adresem tutejszego proboszcza, ks. Kazimierza Gębarowskiego. Ks. Stanisław stwierdził, że nasza świątynia przeżywa swój „złoty okres”, a to za sprawą proboszcza, jego ciężkiej i trudnej pracy.

Wielki skarb, jaki posiada parafia, to nie tylko organy czy ołtarz, ale przede wszystkim wiara i chęci zachowania dla następnych pokoleń piękna tkwiącego w świątyni.

Po tej duchowej uczcie nie zapomniano o wszystkich mamach. Pod pomnikiem Matek Sybiraczek znajdującym się przy murach kościoła złożono kwiaty. Wiele wzruszeń dostarczyli też uczniowie, którzy zaśpiewali kilka piosenek dedykowanych wszystkim mamom.

tekst: Bożena Giżycka

[flickrstream id=”23″]