Poszerzyło się Bractwo Henrykowskie

W sobotni wieczór, 20 czerwca, w legnickiej parafii pw. MB Królowej Polski, odbyła się uroczystość wręczenia Honorowych Tytułów Członków Bractwa Henryka Pobożnego

Otrzymali je: bp Marek Mendyk – Biskup Świdnicki i bp Włodzimierz Juszczak – Ordynariusz Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.

Uroczystość miała miejsce podczas Mszy św. której przewodniczył i homilię wygłosił bp. Marek Mendyk. W Eucharystii koncelebransami byli: bp Włodzimierz Juszczak, biskup senior Stefan Cichy oraz księża związani z działalnością Bractwa.

W uroczystości wzięli udział członkowie Bractwa, parafianie, oraz przedstawiciele Parlamentu i lokalnych władz samorządowych. Obecny był także książę Henryk II Pobożny, w którego postać wcielił się p. Marek Boruta Mojecki – Marszałek Kapituły Rycerstwa Polskiego.

Kandydatów do tego tytułu przedstawił Stanisław Andrzej Potycz – przewodniczący Kapituły Bractwa Henryka, a w imieniu odznaczonych, za przyznanie tego tytułu podziękował bp Włodzimierz Juszczak.

Pełny tekst oraz galeria zdjęć na stronie legnickiej NIEDZIELI.