Pożegnanie śp. ks. Ryszarda Kukulskiego

W dniu 5 sierpnia 2018 r., w 85. roku życia, w 60. roku kapłaństwa odszedł do Pana, śp. Ksiądz prałat Ryszard Kukulski.

W środę, 8 sierpnia, o godz. 17.00 miała miejsce eksporta trumny z ciałem ks. Ryszarda, do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce. Przed Mszą św. miały miejsce oficjalne przemówienia i pożegnania, w których wypowiedziano słowa życzeń i podziękowań pod adresem Zmarłego, przez przedstawicieli parafii, rodziny, władz, duchowieństwa, w tym przedstawiciela Kościoła Greckokatolickiego.

O godz. 18.00 odprawiona została Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.

– Jako prezbiter Kościoła, przypominał wiernym, od chwili chrztu do pogrzebu, prawdę, że Chrystus jest Życiem, że On przez swoją śmierć, wysłużył nam wieczne życie i On jest naszym zmartwychwstaniem. Dziś, modlimy się o nagrodę wieczną dla ks. Prał. Ryszarda, za wszelką jego działalność: za głoszenie Bożego Słowa, za udzielanie sakramentów, za organizowanie życia parafialnego – co było dziś przede Mszą przypomniane – mówił o Zmarłym w homilii pożegnalnej ks. Biskup Cichy.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godz. 14.00, w rodzinnej miejscowości ks. Ryszarda, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (archidiecezja częstochowska). Przewodniczyć jej będzie ks. prałat Józef Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej.

Zmarłego Prezbitera polecamy pamięci modlitewnej.

Więcej na ten temat na stronie Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00