Pożegnanie śp. ks. Ryszarda Kukulskiego

W dniu 5 sierpnia 2018 r., w 85. roku życia, w 60. roku kapłaństwa odszedł do Pana, śp. Ksiądz prałat Ryszard Kukulski.

W środę, 8 sierpnia, o godz. 17.00 miała miejsce eksporta trumny z ciałem ks. Ryszarda, do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gromadce. Przed Mszą św. miały miejsce oficjalne przemówienia i pożegnania, w których wypowiedziano słowa życzeń i podziękowań pod adresem Zmarłego, przez przedstawicieli parafii, rodziny, władz, duchowieństwa, w tym przedstawiciela Kościoła Greckokatolickiego.

O godz. 18.00 odprawiona została Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.

– Jako prezbiter Kościoła, przypominał wiernym, od chwili chrztu do pogrzebu, prawdę, że Chrystus jest Życiem, że On przez swoją śmierć, wysłużył nam wieczne życie i On jest naszym zmartwychwstaniem. Dziś, modlimy się o nagrodę wieczną dla ks. Prał. Ryszarda, za wszelką jego działalność: za głoszenie Bożego Słowa, za udzielanie sakramentów, za organizowanie życia parafialnego – co było dziś przede Mszą przypomniane – mówił o Zmarłym w homilii pożegnalnej ks. Biskup Cichy.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godz. 14.00, w rodzinnej miejscowości ks. Ryszarda, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (archidiecezja częstochowska). Przewodniczyć jej będzie ks. prałat Józef Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej.

Zmarłego Prezbitera polecamy pamięci modlitewnej.

Więcej na ten temat na stronie Niedzieli legnickiej