Promieniowanie ojcostwa – koncert w Kamiennej Górze

W niedzielę Chrystusa Króla w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Kamiennej Górze miał miejsce niezwykły koncert. Na cześć Boga i ku czci św. Jana Pawła II w świątyni zabrzmiały pieśni chwały. Chórzyści z „Cantabo Dominum” i „Aperto” wraz z orkiestrą symfoniczną oraz diakonią muzyczną „Mocnego serca” zaprosili zebranych do pełnej wzruszeń podróży śladami naszego świętego Papieża. Misterium zgromadziło w kościele kilkuset wiernych, którzy z uwagą wsłuchiwali się w teksty papieskie oraz pieśni poruszające serca. Ponad godzinne modlitewne spotkanie zakończyła „Barka” śpiewana w pozycji stojącej w kręgu połączonych rąk.

Inicjatywa spotkania modlitewnego zrodziła się w sercach młodych ludzi z Nowej Rudy Słupca, którzy przeżywają swoją chrześcijańską formację w Katolickim Stowarzyszeniu Młodych. Wszyscy bezinteresownie dzielą się talentami i zawsze są chętni do dzielenia się swoją wiarą. Do głoszenia prawdy, dobra i piękna zaprosili kochających Boga muzyków, którzy wywodzą się z różnych ruchów i stowarzyszeń kościelnych. Ewangelizacja ta dokonuje się podczas koncertów w różnych miejscach.

W Kamiennej Górze wystąpiło 49 osób. Wszyscy zebrani z ogromnym zaangażowaniem słuchali i wspólnie śpiewali pieśni, które pokazywały majestat Boga i wielkość naszego świętego Rodaka. Były łzy wzruszenia. Myślę, że wszyscy zebrani umocnili się w wierze i pogłębili swoją relację z Chrystusem. Ewangelizacja przez muzykę pięknie wpisuje się w powiew Ducha Świętego. Z pewnością takie koncerty jeszcze niejeden raz zagoszczą w naszej pięknej świątyni.

Relację z koncertu można obejrzeć na stronie parafii: www.parafiakamiennagora.pl

DIECEZJA LEGNICKA