Prośba o uruchomienie dzwonów kościelnych

„W niedzielę 1 września 2019 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a także ponad czterdziestu delegacji zagranicznych, w tym głów państw i szefów rządów, przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz wszystkich innych przybyłych gości. Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 14.00 będzie moment, w którym Prezydent Rzeczypospolitej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem Pamięć i Przestroga”
(fragment listu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowanego do biskupów polskich)

Biskup Legnicki odnosząc się do wspomnianego listu zwraca się z prośbą do wszystkich księży proboszczów, aby 1 września 2019 roku (niedziela) o godzinie 14.00 rozbrzmiały dzwony we wszystkich kościołach znajdujących się na terenie diecezji legnickiej, stanowiąc wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.