Przesłuchania do chóru katedralnego diecezji legnickiej

Przy katedrze legnickiej powstaje Chór Katedralny Diecezji Legnickiej. Dzieło to wpisuje się w tradycje muzyczno-liturgiczne Kościoła Legnickiego, którego centrum stanowi kościół katedralny św. Piotra i Pawła. Chór ten to także odpowiedź na zalecenia Soboru Watykańskiego II, który wręcz zalecał, by przy katedrach istniały zespoły śpiewacze, odpowiadające za kształt muzyki w liturgii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Kościoła tak powszechnego, jak i lokalnego pragniemy włączyć się w to dzieło, którego podstawowym celem będzie proklamowanie Chwały Bożej i przyczynianie się do uświęcania wiernych. Chór ten będzie służył przede wszystkim samemu Bogu w liturgii, zwłaszcza podczas Eucharystii, w których będzie obecny biskup, ale nie tylko; ponieważ ma to być chór katedralny, więc jednym z jego zadań będzie posługiwanie podczas parafialnych uroczystości.

Sprawa tworzenia chóru katedralnego niech leży na sercu nas wszystkich. Jest to doskonała szansa promocji muzyki sakralnej na terenie naszej diecezji, a także rozwijania indywidualnych talentów. Chór swym zasięgiem nie ogranicza się jedynie do mieszkańców parafii katedralnej, ale pragnie objąć wszystkich zainteresowanych z całej Legnicy, a także spoza miasta.

Zapraszam zatem do szczerej współpracy wszystkie środowiska artystyczne, zwłaszcza muzyków, którzy swym talentem i umiejętnościami zechcieliby współtworzyć to dzieło. Słowa zaproszenia kieruję w stronę wszystkich pasjonatów muzyki, tych których talenty gdzieś pozostają ukryte, a które dzięki wspólnej przygodzie mogą „ujrzeć światło dzienne”.

W tym tygodniu organizujemy już kolejne przesłuchania:

• we wtorek (21 XI) o godz. 19:30
  • w czwartek (23 XI) o godz. 19:30
    w sali domu parafialnego przy ul. Św. Piotra 2a (niedaleko katedry).

Serdecznie zapraszamy!

ks. Łukasz Kutrowski