Przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego w parafiach

“Wszyscy winniśmy się dobrze przygotować do czerwcowej beatyfikacji, aby nie stała się ona tylko jednorazowym wydarzeniem, o którym szybko zapomnimy. Jestem głęboko przekonany, że w każdej polskiej diecezji i w każdej wspólnocie parafialnej winna odbywać się refleksja skoncentrowana wokół nauczania kard. Wyszyńskiego, jak również wokół pytania: jakim jest on wzorem świętości na dziś, tu i teraz” – podkreśla kard. Kazimierz Nycz.

Zachęcam do skorzystania z materiałów jakimi dzieli się każdego miesiąca archidiecezja warszawska na oficjalnej stronie beatyfikacji kard. Stefana Wszyńskiego: www.prymaswyszynski.pl.

Przed 28 dniem każdego miesiąca znajdziemy tam materiały duszpasterskie, które w swojej treści zawierają:

– wprowadzenie do Mszy świętej, materiał do homilii i propozycja modlitwy wiernych

– rozważania do Różańca Świętego

Proponowany schemat czuwania, które można również zorganizować na terenie diecezji legnickiej wygląda następująco:

– Msza święta

– wystawienie Najświętszego Sakramentu