Przygotowania do wrocławskiego spotkania Taize. Jelenia Góra

W kolejny piątkowy wieczór, a dokładnie 18 października, odbyło się nabożeństwo przygotowujące do spotkania Taize we Wrocławiu. Tym razem gościliśmy w murach bazyliki św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Krzyż ustawiony w centralnym miejscu został „przyozdobiony” szarfami w 5. kolorach – symbolizujących 5 kontynentów. Podczas nabożeństwa nawiązano do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, który obchodzimy. W nabożeństwie czynnie uczestniczyły s. Magdalenki oraz Michał.

Historię powstanie ekumenicznej wspólnoty z Taize przybliżył  ks. Piotr Kruczyk, diecezjalny koordynator przygotowań do spotkania we Wrocławiu.

Na zakończenie głos zabrał proboszcz bazyliki ks. Bogdan Żygadło, podziękował Panu Boga za możliwość wspólnej kontemplacji Krzyża, złożył także wyrazy wdzięczności organizatorom spotkania i zgromadzonym w świątyni.

Spotkanie młodzieży z całej Europy odbędzie się w dniach 28 grudnia – 1 stycznia, po raz kolejny we Wrocławiu.

Przygotowania do tego spotkania odbędą się jeszcze: 25 października w Zgorzelcu, parafia  pw. św. Józefa Robotnika; oraz 15 listopada w Legnicy, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Więcej informacji o spotkaniu we Wrocławiu i organizacji wyjazdu można uzyskać u księdza Piotra Kruczyka z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu: tel. 661 231 211, e-mail: petruskruczyk@gmail.com