Przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do sakramentu Chrztu świętego

Na terenie diecezji legnickiej wszystkie dzieci w wieku szkolnym, które nie zostały ochrzczone powinny zostać zgłoszone przez swoich rodziców/opiekunów prawnych do księdza proboszcza parafii zamieszkania. Ksiądz proboszcz zwraca się z prośbą do Biskupa Legnickiego (według załączonego poniżej wzoru) o włączenie dziecka w diecezjalne przygotowanie do sakramentu Chrztu świętego.

W ciągu roku ksiądz proboszcz lub wydelegowany do tego zadania inny kapłan poprzez systematyczne katechezy przygotowuje dziecko oraz jego rodziców do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Oprócz spotkań parafialnych dziecko będzie włączone we wspólnotę dzieci w jednym z trzech ośrodków: Jelenia Góra, Zgorzelec i Legnica, gdzie ksiądz wyznaczony przez Biskupa Legnickiego poprowadzi 8 katechez w ciągu roku: 5 przygotowawczych i 3 włączające do katechumenatu.

Po roku przygotowania do chrztu świętego dziecko będzie mogło przystąpić do tego sakramentu w parafii swojego zamieszkania podczas Wigilii Paschalnej.

Pismo o włączenie dziecka do katechumenatu należy złożyć w wydziale duszpasterskim do 25 października 2019 roku.

DO POBRANIA: