Przyrzekali

Troje młodych ludzi złożyło przed biskupem przyrzeczenie i stało się pełnoprawnymi członkami KSM.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Biskup Zbigniew Kiernikowski w homilii podkreślał królewskość Chrystusa według standardów nie tego świata, lecz według Ewangelii. – Życzę wszystkim, a w szczególności członkom waszych organizacji, żebyście troszczyli się o ducha, byście nie ulegli jakiejkolwiek logice wojowania o cokolwiek na sposób ludzki. Jest to niełatwe, ale możliwe. Ta logika królestwa Bożego nie pasuje do ludzkich schematów, ale to jest jedyny sposób naszego życia, przez który możemy wchodzić do przedziwnego królestwa Jezusa Chrystusa – mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

Zwyczajem KSM-u tego dnia na koniec liturgii kandydaci chętni do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia składają przyrzeczenie. W tym roku byli to Ewelina Wołoszyn z parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu oraz Adrian Sabo i Szymon Marczak z parafii pw. Narodzenia NMP w Lubinie.

Pełna treść artykułu na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Diecezja Legnicka