Rekolekcje ewangelizacyjne w Szklarskiej Porębie

Adhortację apostolską Christus vivit papież Franciszek skierował przede wszystkim do młodych. Aby zrealizować zamysł Ojca Świętego, w Szklarskiej Porębie w Domu na Białej Dolinie w dniach 17-19 maja odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne zatytułowane, tak jak najnowsza adhortacja papieża – „Jezus żyje!”.

Grupa licząca 11 uczestników składała się z młodych naszej diecezji, którzy zechcieli na nowo otworzyć się na działanie Boga w swoim życiu. Jak przyznaje Julia, jedna z uczestniczek, „te rekolekcje to niesamowita okazja do doświadczenia miłości Bożej w każdej postaci”. W planie nie zabrakło Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz konferencji głoszonych przez prowadzących rekolekcje ks. Roberta Bielawskiego i dk. Artura Jaguszczaka. Dzięki świetnej pogodzie udało się też wyjść w góry i podziwiać piękno Karkonoszy. Po drodze  miała miejsce jedna z konferencji, wygłoszona na łonie natury, co jak przyznają młodzi, było wyjątkowym przeżyciem, nawiązującym do pierwotnego sposobu głoszenia Dobrej Nowiny.

Treści poruszane na rekolekcjach nawiązywały przede wszystkim do IV rozdziału adhortacji zatytułowanego „Wspaniała wieść dla wszystkich młodych”. Papież przypomina w nim o trzech prawdach, o których młodzież wielokrotnie musi usłyszeć, a mianowicie: „Bóg, który jest miłością”; „Chrystus cię zbawia”; „On żyje!” To budujące, jak bardzo młodzi zafascynowani są osobą i nauczaniem papieża Franciszka. W tych trudnych czasach potrafią dać wielkie świadectwo przywiązania do Kościoła, którego sami bardzo ważną cząstkę stanowią.

Kolejną szansą dla młodzieży do przeżycia rekolekcji w Szklarskiej Porębie będzie „Obóz ewangelizacyjno-sportowy”, który odbędzie się w dniach 8-14 lipca. Więcej informacji oraz zapisy na: www.obozewangelizacyjny.pl

DIECEZJA LEGNICKA