Rekolekcje wielkopostne z WMU

Piątkowe Młodzieżowe Uwielbienie w katedrze legnickiej było dla kilkudziesięciu osób wprowadzeniem do trzydniowych rekolekcji pod hasłem ”Szedł przed nimi” prowadzonych przez Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej.

W dniach 29-31 marca odbyły się rekolekcje dla studentów pod hasłem ”Szedł przed nimi”, które poprowadziła Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. W trakcie rekolekcji młodzież, studenci uczestniczyli w konferencjach, podczas których dowiedzieli się w jaki sposób działa wspólnota, jacy ludzie do niej należą, czym się zajmują. Podczas katechez każdy z członków Wspólnoty podzielił się świadectwem ze swojego życia i opowiedział w jaki sposób doświadczył obecności Bożej.

W czasie rekolekcji WMU poruszyła temat cierpienia, jakie każdy człowiek doświadcza, natomiast swoją postawą pokazywali, że wszystkie doświadczenia, nawet te które bolą najbardziej, były potrzebne, aby otworzyły się przed nimi nowe sytuacje; jak te doświadczenia, a przede wszystkim wiara umacnia ich każdego dnia oraz jak silne jest Słowo kiedy naprawdę się zaufa i odda życie w ręce Boga.

W trakcie rekolekcji nie zabrakło duchowej opieki poprzez rozmowy i spowiedź którą sprawowali ks. Robert Bielawski oraz ks. Piotr Kot. Zwieńczeniem rekolekcji była wspólna Eucharystia oraz świadectwa, którymi również uczestnicy mieli okazję się podzielić.

Pełna relacja na stronie Duszpasterstwo Akademickiego IKONA.

 

Scroll Up