Rozpoczynamy „Kurs Ceremoniarski” w trybie zdalnym

Drodzy Duszpasterze Służby Liturgicznej!
Drodzy Lektorzy!

W październiku miał się rozpocząć kolejny już kurs Ceremoniarski, który zazwyczaj posiadał formę dwudniowych zjazdów. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną jest to w dalszym ciągu niemożliwe. Dlatego mimo zewnętrznych trudności chcemy rozpocząć kurs w trybie zdalnym. Żeby było to możliwe prosimy o sprawne wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ (do 15 grudnia!) i oczekiwanie na dalsze informacje. (Przypominamy, że w kursie mogą uczestniczyć lektorzy, ewentualnie starsi ministranci, którzy uczęszczają do klasy VIII szkoły podstawowej).

Kurs będziemy prowadzić na platformie Microsoft Teams. Mamy nadzieję, że przynajmniej w tej formie uda się przekazać część teoretyczną oraz przesłać odpowiednie materiały dla uczestników. Gdy sytuacja epidemiczna zostanie opanowana, planujemy wrócić do tradycyjnych spotkań, co według nas jest konieczne, aby przeprowadzić właściwe ćwiczenia, próby asyst i zbudować wspólnotę, co jest bardzo ważne w formacji ministrantów.

Ks. Mateusz Rycek
Ks. Mateusz Maleńczuk
Diecezjalni Duszpasterze Służby Liturgicznej

Link do KARTY ZGŁOSZENIOWEJ: