Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rusza  ogólnopolska akcja Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”

Już po raz XXV w tę ogólnopolską kampanię włącza się Caritas diecezji legnickiej. We wszystkich parafiach na terenie diecezji, a jest ich 239, od pierwszej niedzieli Adwentu można nabyć świece, których nie powinno zabraknąć na naszych wigilijnych stołach.

Ta świeca to jeden z najbardziej znanych symboli działalności Caritas. To symbol pamięci o najsłabszych, tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Poprzez fakt, że z intencją nabywamy świecę i potem tę świecę zapalamy na naszym wigilijnym stole, mamy świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego, że przyczyniliśmy się do wielkiego dzieła.

Zachęcamy do włączenia się w tę Akcję. Świece można nabyć we wszystkich parafiach naszej diecezji.
Warto dodać, że od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła katolickiego, Diakonię Kościoła ewangelickiego i  Eleos Polskiego Kościoła prawosławnego.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej i Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne