Ruszają przygotowania do Taize

Oto terminy spotkań-przygotowań w diecezji legnickiej wyjazdu na 42. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu.

Od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2020 roku we Wrocławiu odbędzie się 42. Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Będzie to wyjątkowa okazja, by pojechać na takie spotkanie, ponieważ każdego roku odbywa się ono w innym mieście Europy. Ostatnio był to Madryt, wcześniej m.in. Ryga i Bazylea.

W diecezji legnickiej ruszają właśnie oficjalne przygotowania do wyjazdu na ESM. Koordynatorem został mianowany ks. Piotr Kruczyk.

Wspomniane przez księdza Piotra spotkania odbędą się kolejno w:

Lubinie, kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, piątek 27 września, godz. 19.30;

Jeleniej Górze, bazylika mniejsza pw. św. Erazma i Pankracego, piątek 18 października, godz. 19.30;

Zgorzelcu, kościół pw. św. Józefa Robotnika, piątek 25 października, godzina 19.30;

Legnicy, kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, piątek 15 listopada, godzina 19.30.

Na spotkaniach będzie można oczywiście się pomodlić ale także dowiedzieć szczegółów Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu.