Ruszają z wieszakami

Prosta w organizacji i niezwykle skuteczna w działaniu akcja, rusza w dwóch legnickich parafiach.

U podstaw tej inicjatywy było jedno pytanie – dlaczego nie u nas? Przed rokiem, poruszeni podobną inicjatywą w Krakowie i Warszawie, młodzi parafianie z legnickiej parafii pw. św. Tadeusza Apostoła, zorganizowali zbiórkę odzieży w konwencji “Wymiana ciepła”.

Później podobne poruszenie i pytanie “dlaczego nie u nas?” padło w parafii pw. Trójcy Świętej. Również tam akcja okazała się skuteczna, przynosząc pomoc wielu osobom. Dlatego dzisiaj rusza jej najnowsza edycja – w parafii pw. Trójcy Świętej już dzisiaj, za tydzień w parafii pw. Tadeusza Apostoła.

Inicjatywa polega na przygotowaniu miejsca, w którym można zostawiać niepotrzebne ubrania. Niezniszczone czy zabrudzone, ale takie, które z czystym sumieniem można przekazać komuś, kto by ich potrzebował. Odzież można przynieść i zostawić na wieszaku, ustawionym przy wspomnianych kościołach bądź na ich plebaniach.

Całość artykułu do przeczytania na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Diecezja Legnicka