“Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz” – wystawa u św. Jana

Człowiek wielkiego serca i umysłu, wzór kapłana i wychowawcy. W kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy można obejrzeć wystawę poświęconą księdzu Aleksandrowi Zienkiewiczowi. To jeden z najwybitniejszych kapłanów i wychowawców archidiecezji wrocławskiej. Po 1945 roku wpisał się w historię Kościoła wrocławskiego, jako duszpasterz młodzieży akademickiej i inteligencji katolickiej. Był twórcą Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Czwórka”. Osobiście ks. Zienkiewicza „Wujka” znał Ojciec Józef Cydejko – franciszkanin, który wystawę poświęconą kapłanowi sprowadził do Legnicy.

Wystawę poświęconą Słudze Bożemu księdzu Aleksandrowi Zienkiewiczowi „Wujkowi” można oglądać w kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Warto dodać, że 25 listopada 2017 roku dobiegł końca proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka” na stopniu diecezjalnym. Dokumenty trafiły już do Watykanu.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Foto Monika Łukaszów, Niedziela legnicka