Spotkania rejonowe dla księży diecezji legnickiej

Przewielebni Księża!

Tradycją diecezji legnickiej są rejonowe spotkania księży przed rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego. W roku bieżącym spotkania odbędą się w Legnicy, pl. kard. Wyszyńskiego 1; Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, 29 sierpnia 2017r.,wt. oraz w Jeleniej Górze, pl. św. Jana Apostoła 1;Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty (aula) 30 sierpnia 2017r.,śr.

Głównym prelegentem będzie ks. dr hab. Dominik Ostrowski z diecezji świdnickiej. Podejmie temat dotyczący liturgii Eucharystii: „Źródło zgubione w drodze na szczyt, czyli jak zachować duchowość liturgiczną”. Wykład zostanie dopełniony konferencją i świadectwem S. Anny Hyszko CHR z diecezji sandomierskiej, która podzieli się funkcjonowaniem Ośrodka Formacji Liturgicznej św. Jana Chrzciciela w Zawichoście. Powyższe wystąpienia będą inspiracją do powstania w diecezji legnickiej szkoły liturgii formującej chrześcijan do głębszego wniknięcia w tajemnicę Jezusa Chrystusa objawiającego się w słowie, sakramentach i we wspólnocie.

Zapraszam serdecznie wszystkich księży na spotkanie rejonowe.

Wasz Biskup Zbigniew

Miejsce i termin spotkania I:

Legnica, pl. kard. Wyszyńskiego 1

Centrum Spotkań im. Jana Pawła II

29 sierpnia 2017 roku, wtorek

Miejsce i termin spotkania II:

Jelenia Góra, pl. św. Jana Apostoła 1;

Sala spotkań przy parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty

30 sierpnia 2017 roku, środa

PROGRAM SPOTKANIA:

10.00 – Modlitwa przedpołudniowa Liturgią Godzin

CZĘŚĆ I: WYKŁADY

10.10 – Słowo wprowadzające – Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski
10.20 – Wykład I:

Źródło zgubione w drodze na szczyt, czyli jak zachować duchowość liturgiczną”.

Ks. dr hab. Dominik Ostrowski (diecezja Świdnicka)

10.40 – Wykład II:

„Spotkać Boga w Słowie, w sakramentach i we wspólnocie”

Anna Hyszko CHR, Ośrodek Formacji Liturgicznej św. Jana Chrzciciela w Zawichoście (diecezja sandomierska)

11.00 –  Pytania do prelegentów. Dyskusja.
11.15 – Przerwa na kawę

CZĘŚĆ II: SPRAWY AKTUALNE

11.30 – Ryszard i Irena Orzelscy – Inicjatywy duszpasterskie dla narzeczonych, małżonków sakramentalnych i związków niesakramentalnych – Ośrodek legnicki Spotkań Małżeńskich
11.45 – Waldemar Parkitny – wspólnota 12 – krokowa Anonimowych Seksoholików /świadectwo/

CZĘŚĆ III: KOMUNIKATY

12.00 – Komunikaty wydziałów Legnickiej Kurii Biskupiej
12.30 – Zakończenie spotkania

————————————

* W Jeleniej Górze można zaparkować auta przy kościele pw. św. Jana Apostoła i Ew. lub przy Kauflandzie.

* Po spotkaniu istnieje możliwość zjedzenia obiadu po wcześniejszym wpisaniu się na listę. Koszt 12 zł.

* Proszę zabrać Liturgię Godzin.

foto: ks. Waldemar Wesołowski