Spotkanie z błogosławioną Karoliną Kózkówną

18 listopada wspominaliśmy błogosławioną Karolinę Kózkównę, patronkę młodzieży, Ruchu Czystych Serc oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W tym dniu w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, gdzie znajduje się biuro KSM odbyły się uroczystości upamiętniające naszą patronkę. Rozpoczeliśmy Mszą Świętą o godzinie 18:00. W trakcie kazania, które wygłosił diecezjalny asystent KSM ks. Tomasz Pązik, wierni mogli wysłuchać historii życia błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Tuż po Mszy adorując krzyż na nabożeństwie w duchu Taize dziękowaliśmy za dar życia Karoliny. Podczas tych uroczystości towarzyszyły nam jej relikwie oraz sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w obchody naszego święta, a szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży, która poświęciła swój czas i przygotowała nabożeństwo.

foto: Michał Wilk

DIECEZJA LEGNICKA