Stypendyści w Karkonoszach i nie tylko…

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia od poniedziałku goszczą w Legnicy. 600 osób z całej Polski przyjechało do naszego miasta na tygodniowy obóz wakacyjny. Studenci zwiedzają nie tylko Legnicę, ale mają okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki Diecezji Legnickiej. W środę wybrali się do Karpacza i ruszyli na Śnieżkę. Mimo, że na najwyższym szczycie Karkonoszy temperatura odczuwalna wynosiła około 0 stopni Celsjusza, to nie zniechęciło studentów do licznych sesji fotograficznych, dokumentujących ich osiągnięcia.

W czwartek studenci z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spędzili w Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy. Poznali historię cudu eucharystycznego, wzięli we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka. Po południu pojechali do bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu.

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – to młodzi – zdolni ludzie, którzy co miesiąc pobierają stypendium, by móc rozwijać swoje zdolności i talenty. Pieniądze pochodzą z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która została założona przez Episkopat Polski. Pomaga ona uczniom i studentom z niezamożnych rodzin pochodzących z małych miast i wsi. Fundusze na stypendia dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów zbierane są w październiku podczas Dnia Papieskiego. Obóz wakacyjny studentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Legnicy potrwa do 15 lipca.

Wypoczynek młodych ludzi przebiega pod hasłem „Pokarm na drogę”.

Rozmowa z ks. Dariuszem Kowalczykiem z zarządu FDNT