Św. Wawrzyniec patronem Karpacza

10 sierpnia o godz. 12.00 na szczycie Śnieżki, przy kaplicy św. Wawrzyńca zostanie odprawiona msza św. odpustowa w intencji przewodników i ratowników górskich, i ich rodzin, którym św. Wawrzyniec patronuje. Przewodniczyć jej będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii, tradycyjnie w Kotle Łomniczki, na symbolicznym cmentarzu ludzi gór zostaną zapalone znicze.

12 sierpnia odbędzie się uroczystość nadania miastu patronatu św. Wawrzyńca. Rozpocznie się ona o g. 9,30 w auli Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej Karpacza.

O godz. 11.00 w Parku Miejskim mieszkańcy, władze miasta, pielgrzymi i turyści spotkają się na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Po mszy zaplanowano koncert ku czci św. Wawrzyńca w wykonaniu orkiestry i chóru młodzieżowego.

Uroczystości towarzyszyć będzie Open Street Festivalu (11-12 sierpnia). Będzie to połączeniem muzyki, teatru, tańca, pokazów cyrkowych i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Gwiazdami festiwalu będą Czesław Mozil, Marcin Wyrostek, zespół Poparzeni Kawą Trzy oraz grupa Foliba, która zaprezentuje afrykańskie brzmienia.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00