Świerzawa. Muzyka na drogach historii.

„Muzyka na drogach historii”

Taki tytuł nosił koncert, który odbył się 23 września br. w kościele św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie. Koncertem tym świerzawskie Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz jeleniogórska Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki po raz kolejny wpisały się w Europejskie Dni Dziedzictwa, tym razem połączone z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wykonawcami byli muzycy związani z PSM I i II st. oraz Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze: Ewa Antosik (skrzypce), Dominika Łukasiewicz (klarnet), Krzysztof Gotartowski (fortepian) i Elżbieta Terlega-Stachów, która całość artystycznie opracowała i opatrzyła komentarzem na temat roli muzyki w historii Polski i Europy.

W programie wieczoru znalazły się utwory Chopina, Wieniawskiego, Beethovena, Albeniza, Kreislera i Kovácsa. Koncert poprzedziło otwarcie wystawy fotograficznej i projekcja krótkometrażowego filmu pt. „Świerzawa dawniej i dziś”.

(emt)

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne