Świerzawska Plejada Świętych

Radością napawa fakt, że coraz więcej parafii organizuje w wigilię Wszystkich Świętych obchody – takie jak: Korowody Świętych, Bal Świętych, Plejady Świętych czy obchody „Holy  wins” – co oznacza „Święty Zwycięża”. To sprawia, że promowana jest radość życia, światła i dobroci – cechy katolickich świętych.

Świerzawska Plejada Świętych rozpoczęła się nabożeństwem różańcowym, następnie zgromadzone i przebrane dzieci  niosąc relikwie  świętych,  przeszły w radosnym orszaku. W trakcie przejścia  uczestnicy modlili się na różańcu. Po zakończonej modlitwie, każde dziecko zademonstrowało swój strój  i przedstawiło świętego za którego się przebrało.  Radośnie wyśpiewano   piosenki np. „Każdy święty chodzi uśmiechnięty” , „Na jeziorze wielka burza, Jezus ze mną w łodzi jest”, a następnie za pomocą głosowania wyłoniono zwycięzców trzech pierwszych miejsc.   Dzięki sponsorom udało się nagrodzić wszystkie dzieci, za co jesteśmy wdzięczni. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie do stworzenia niebiańskiej galerii.

Jak dodaje  proboszcz parafii ks. Janusz Kozyra – „spotkanie świętych pozwala zgłębiać  dziecięcą wiedzę na temat życia świętych  i zafascynować się nimi”.

Jako parafianie  musimy zrobić wszystko, aby „Święty Zwyciężał”, a Plejada Świętych na stałe wpisała się z życie naszej  parafii,  jako tradycja  radosnego świętowania uroczystości Wszystkich Świętych.