Święto Powiatu Legnickiego

W czwartek, 27 września 2018 r., Starostwo Powiatowe w Legnicy, obchodziło XX. lecie swojego istnienia. Uroczystości zaczęły się w legnickiej katedrze, od Mszy św. dziękczynnej odprawianej pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

W murach katedry, wszystkich przybyłych powitała starosta powiatu legnickiego Janina Mazur.

Biskup legnicki we wprowadzeniu do Mszy św. mówił: – tworzymy to zgromadzenie, w uroczystość tej instytucji, która ma za zadanie służyć mieszkańcom, społeczności. Wsłuchamy się w słowo Boże. Stajemy, by dać się przeniknąć przesłaniu, jakie płynie w Kościele, od Jezusa Chrystusa. Bo tylko to Słowo może właściwie uporządkować, zorganizować nasze życie, w każdym z wymiarów codzienności i świętowania.

– Życzę wszystkim, którzy mają władzę samorządową, życzę też sobie, czy instytucji Kościelnej, głosić Ewangelię, nieść nadzieję i wspomagać struktury samorządowe i wszelkie organizacje. Niech to będzie tą siłą, która nas prowadzi do dobrej współpracy i współdziałania – mówił ksiądz Biskup.

II część uroczystości, z okolicznościowymi wystąpieniami, wręczeniem medali XX. lecia Powiatu zasłużonym osobom, nadaniem sztandaru, występami zespołów ludowych, odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Więcej w artykule ks. Piotra Nowosielskiego

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne