Święto u jeleniogórskich policjantów

W okresie zbliżającego się 24 lipca Święta Policji, jeleniogórscy policjanci uczestniczyli 17 lipca w dziękczynnej Mszy św., w parafii św. Jadwigi w Miłkowie. Tu bowiem proboszczem jest ks. Zbigniew Kulesza, który pełni także funkcję ich kapelana.

We Mszy św. uczestniczyła delegacja policjantów ze swoim komendantem i pocztem sztandarowym, przedstawiciele władz i parafianie. Liturgii przewodniczył ks. dziekan Bogdan Żygadło, w gronie przybyłych na tą uroczystość koncelebransów.

W wygłoszonej homilii, ks. Zbigniew przywołał myśl: „Jeżeli nie żyjemy aby służyć, to nigdy nie zasłużymy aby żyć”. Przypomniał, że życie jest służbą, tym bardziej kiedy nosi się któryś z mundurów, bo każdy mundur zobowiązuje jak i każda służba.

Zwrócił uwagę, że tym na co dzisiaj się uskarżają ludzie, jest brak czasu. Z czego to wynika? Może z tego, że człowiek jest dziś także bombardowany niezliczoną ilością informacji. Brakuje mu czasu na jej przyswojenie i zrozumienie, a tym samym tak jak kiedyś na spotkania z innymi, rozmowę ale i słuchanie się wzajemne.

Pełna relacja na stronie NIEDZIELI LEGNICKIEJ.