Szczytniki nad Kaczawą. Będzie kościół

W VI Niedzielę Wielkanocną bp Marek poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni w Szczytnikach.

W Szczytnikach nad Kaczawą biskup Marek Mendyk uczestniczył w uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła filialnego. Uroczystość odbyła się w niedzielę 26 maja br. Szczytniki należą do parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Bieniowicach. We wsi nie ma jednak obecnie kościoła. Przed niespełna dwoma laty tj 1 września 2017 roku wybuchł pożar w pomieszczeniach używanych jako tymczasowa kaplica mszalna. Spłonął cały budynek, który w następstwie pożaru trzeba było rozebrać.

Mieszkańcy wsi podjęli decyzję o budowie nowego miejsca modlitwy. Na ten cel nawet się dobrowolnie opodatkowali. Kościół na nosić wezwanie Miłosierdzia Bożego.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

foto: Jędrzej Rams