Szkoła im. św. Rodziny już w nowym budynku

Nowoczesna, bezpieczna i z wysokim poziomem nauczania – to atuty Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Legnicy. W piątek 15 marca w budynku przy ul. Tarasa Szewczenki 1 odbyła się konferencja prasowa. Przedstawiciele legnickiej kurii biskupiej na czele z biskupem Zbigniewem Kiernikowskim oraz wykonawcy i dyrektor szkoły przybliżyli bogatą historię obiektu, w którym obecnie mieści się szkoła.

Budynek przy ul. T. Szewczenki to nowoczesny obiekt z bardzo dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, w których uczy się będzie po 16. uczniów w klasie. Przygotowano wiele zajęć pozalekcyjnych m.in. naukę języków obcych, w tym francuskiego i hiszpańskiego, naukę tańca ludowego, są też zajęcia korekcyjne oraz szachowe. W szkole jest stołówka, kaplica i winda. Zarówno w budynku, jak i wokół szkoły zamontowano kamery. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa firma ochroniarska. W sumie w klasach 1-8 uczy się 220 uczniów. Czesne wynosi 250 zł miesięcznie. Od 1 września 2019 roku w szkole uruchomione zostaną trzy klasy 1 oraz klasa „0”.

Parafa Św. Rodziny w Legnicy otrzymała budynek przy ul. T. Szewczenki od diecezji legnickiej. Obiekt, który niegdyś znajdował się w porosyjskich koszarach, miał być później zaadoptowany na siedzibę muzeum diecezjalnego. Jednak 29 czerwca 2010 roku ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy przekazał budynek parafii św. Rodziny na potrzeby nowej szkoły katolickiej.

Remont i wyposażenie obiektu trwało blisko 3 lata (od czerwca 2016 do marca 2019 r.) Inwestycja kosztowała ponad 5,6 mln zł. 3,4 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe koszty zostały pokryte ze środków własnych parafii pod wezwaniem Św. Rodziny w Legnicy, kredytu bankowego i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz dotacji Fundacji KGHM Polska Miedź. 

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny w Legnicy istnieje od 1 września 2006 roku. Zajęcia dotąd odbywały się w Zespole Szkół Samochodowych, a 4 marca rozpoczęła się nowa karta w historii katolickiej podstawówki w Legnicy – lekcje odbywają się w budynku przy ul. T. Szewczenki 1. (boczna ulicy Chojnowskiej).

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Scroll Up