Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE – podstawowe informacje

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

Plac Zamkowy 1 b, 59-700 Bolesławiec

________________________________________________

NABOŻEŃSTWA TAIZE I SPOTKANIA INFORMACYJNE:

– 27 września 2019 r., godz. 19.30
Lubin – parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Orla 32

– 11 października 2019 r., godz. 19.30
Bolesławiec – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pl. Zamkowy 1b

– 18 października 2019 r., godz. 19.30
Jelenia Góra – Bazylika Mniejsza św. Erazma i Pankracego, pl. Kościelny 1

– 25 października 2019 r., godz. 19.30
Zgorzelec – parafia pw. św. Józefa Robotnika, ul. ks. Jana Kozaka 2

– 15 listopada 2019 r., godz. 19.30
Legnica – parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, pl. kard. S. Wyszyńskiego 1

42. EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH WE WROCŁAWIU

28 grudnia 2019 r. – 1 stycznia 2020 r.

Europejskie Spotkania Taizé organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat (w drodze wyjątku mogą być osoby młodsze w wieku 16 lat). Niepełnoletni muszą mieć wśród innych osób w grupie pełnoletniego opiekuna (kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem w jednym miejscu. Opiekunem nie może być osoba duchowna. Grupa, po przyjeździe do punktu rejestracji, zostanie podzielona     na mniejsze podgrupy (3-8 osobowe), z których każda zostanie skierowana do innej parafii (może to być parafia ewangelicka, albo prawosławna), aby tam otrzymać zakwaterowanie i uczestniczyć w przygotowanym programie. Zwykle bywa tak,         że cała grupa spotka się ponownie dopiero w dniu powrotu.

Dla Polaków udział w kosztach wynosi:

– młodzi ludzie (do 35 roku życia) 240 zł

– dorośli (powyżej 35 roku życia) 360 zł (osoba odpowiedzialna za grupę może złożyć udział w kosztach jak młodsi)

Do tego trzeba – oczywiście – dodać koszty transportu do i z Wrocławia.

W cenie pakietu mamy zapewnione: zakwaterowanie (u rodzin, albo w szkołach, świetlicach, etc.), wyżywienie, ubezpieczenie, bilet na komunikację miejską, materiały formacyjne i gadżety.

Osoby z niepełnosprawnościami, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki przyjęcia z organizatorami spotkania, dlatego powinny zgłosić się przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

ORGANIZACJA WYJAZDU NA ESM DO WROCŁAWIA

Organizator grupy (ksiądz, osoba zakonna, katecheta, animator, lider wspólnoty,  albo nawet ktoś z młodzieży) musi najpóźniej do 1 listopada 2019 r. na stronie www.taize.fr/pl_article5270.html zarejestrować grupę. Zgłoszenia są możliwe tylko on-line za pomocą powyższej strony internetowej. Organizator, gdy zarejestruje grupę, wprowadza do systemu dane wszystkich uczestników wyjazdu do 1 grudnia 2019 r. – tego dnia mija ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń. Później można jedynie dokonywać zmian w danych personalnych. Nie ma już możliwości zmniejszenia   (albo zwiększenia) liczby uczestników.

Osoby, którym nie udało się zebrać ekipy na ESM (albo nie zdążyły na czas z rejestracją) mogą dołączyć do diecezjalnej grupy, która na spotkanie do Wrocławia wyjeżdża z Bolesławca pociągiem. Organizatorem diecezjalnego wyjazdu jest ks. Piotr Kruczyk.

Na stronie www.taize.fr/pl można znaleźć więcej informacji o Wspólnocie i Spotkaniu we Wrocławiu.

DO POBRANIA: