Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE – ZAPISY DO 8 GRUDNIA!!!

KOORDYNATOR DIECEZJI LEGNICKIEJ:

ks. Piotr Kruczyk

tel. 661-231-211 | e-mail: petruskruczyk@gmail.com

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

Plac Zamkowy 1 b, 59-700 Bolesławiec

________________________________________________

42. EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH WE WROCŁAWIU

28 grudnia 2019 r. – 1 stycznia 2020 r.

Europejskie Spotkania Taizé organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat (w drodze wyjątku mogą być osoby młodsze w wieku 16 lat). Niepełnoletni muszą mieć wśród innych osób w grupie pełnoletniego opiekuna (kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem w jednym miejscu. Opiekunem nie może być osoba duchowna. Grupa, po przyjeździe do punktu rejestracji, zostanie podzielona     na mniejsze podgrupy (3-8 osobowe), z których każda zostanie skierowana do innej parafii (może to być parafia ewangelicka, albo prawosławna), aby tam otrzymać zakwaterowanie i uczestniczyć w przygotowanym programie. Zwykle bywa tak,         że cała grupa spotka się ponownie dopiero w dniu powrotu.

Dla Polaków udział w kosztach wynosi:

– młodzi ludzie (do 35 roku życia) 240 zł

– dorośli (powyżej 35 roku życia) 360 zł (osoba odpowiedzialna za grupę może złożyć udział w kosztach jak młodsi)

Do tego trzeba – oczywiście – dodać koszty transportu do i z Wrocławia.

W cenie pakietu mamy zapewnione: zakwaterowanie (u rodzin, albo w szkołach, świetlicach, etc.), wyżywienie, ubezpieczenie, bilet na komunikację miejską, materiały formacyjne i gadżety.

Osoby z niepełnosprawnościami, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki przyjęcia z organizatorami spotkania, dlatego powinny zgłosić się przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

________________________________________________

ORGANIZACJA WYJAZDU NA ESM DO WROCŁAWIA

Organizator grupy (ksiądz, osoba zakonna, katecheta, animator, lider wspólnoty,  albo nawet ktoś z młodzieży) musi najpóźniej do 1 listopada 2019 r. na stronie www.taize.fr/pl_article5270.html zarejestrować grupę. Zgłoszenia są możliwe tylko on-line za pomocą powyższej strony internetowej. Organizator, gdy zarejestruje grupę, wprowadza do systemu dane wszystkich uczestników wyjazdu do 8 grudnia 2019 r. – tego dnia mija ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń. Później można jedynie dokonywać zmian w danych personalnych. Nie ma już możliwości zmniejszenia   (albo zwiększenia) liczby uczestników.

Osoby, którym nie udało się zebrać ekipy na ESM (albo nie zdążyły na czas z rejestracją) mogą dołączyć do diecezjalnej grupy, która na spotkanie do Wrocławia wyjeżdża z Bolesławca pociągiem. Organizatorem diecezjalnego wyjazdu jest ks. Piotr Kruczyk.

Na stronie www.taize.fr/pl można znaleźć więcej informacji o Wspólnocie i Spotkaniu we Wrocławiu.

DO POBRANIA: