Taka dobra mieszanka

W najbliższy poniedziałek rusza pierwszy w historii diecezji legnickiej obóz ewangelizacyjno-sportowy. – Ani to rekolekcje, ani tylko luźny wyjazd. To taka dobra mieszanka, która ma ukazywać, że człowiek to duch, dusza i ciało – mówi ks. Robert Bielawski.

Biskup Zbigniew Kiernikowski, Anna Golędzinowska, kleryk Krzysztof Borysiewicz i liderki grup spod znaku błogosławionych z jednej strony. Z drugiej – zawodnik mieszanych sztuk walki Kamil Bazelak, mistrzyni Europy w karate Małgorzata Ubowska i dietetyk Urszula Wszołek. Pod egidą ludzi prezentujących pozornie biegunowo różne spojrzenie na życie, przebiegać będzie pierwszy tego typu obóz powołaniowy.

– Jest to jedyna propozycja połączenia fizyczności z duchem – tłumaczy ks. Robert Bielawski, wikary w parafii katedralnej i duszpasterz akademickiej „Ikony”, współorganizatora obozu w Szklarskiej Porębie. – W programie obozu, oprócz Eucharystii, konferencji opartych o list św. Jakuba i uwielbień, odbędą się także m. in. wyjścia w góry, treningi sportowe prowadzone przez Kamila Bazelaka, strongmana, oraz Małgorzatę Ubowską – mistrzynię w karate. Zaplanowaliśmy także koncert zespołu GGDuo, czyli Gabi i Wojciecha Gąsiorów – wylicza ks. Bielawski.

Jak dodaje, obóz przygotowany jest w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby współczesnej młodzieży, młodych ludzi uczących się, studiujących i pracujących. Dlatego harmonogram zajęć przewiduje także spotkania z ciekawymi ludźmi.

– Odwiedzi nas biblista, bp Zbigniew Kiernikowski, Anna Golędzinowska, była modelka i prezenterka włoskiej telewizji – zwraca uwagę kapłan. Organizowany po raz pierwszy przez parafię katedralną oraz Duszpasterstwo Akademickie obóz to także praca w grupach i animacje prowadzone przez liderów. Duchownymi, którzy będą na obozie prowadzić różne jego punkty są m. in. ks. Jakub Sikorski, ks. Przemysław Milewski, diakon Adrian Sielicki oraz ks. Robert Bielawski.

– Zobaczymy jak obóz będzie odebrany przez młodych ludzi. Jeżeli będzie owocny to będziemy chcieli, by był on wydarzeniem cyklicznym, by w kalendarzu rocznych wydarzeń zawsze w drugim tygodniu lipca znalazł się obóz ewangelizacyjno-sportowy – informuje ks. Robert.

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00