Towarzystwo Przyjaciół w legnickim seminarium

Jak co roku, w połowie stycznia setki ludzi zjechało do Domu Ziarna, by wspólnie modlić się i kolędować z klerykami.

W niedzielę 19 stycznia w murach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej odbyło się wielkie, doroczne spotkanie kolędowe członków i przyjaciół Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

Na spotkanie z alumnami, wychowawcami przyjechało ponad 260 osób z całej diecezji legnickiej. Jak mówi ks. dr Piotr Kor, rektor wspólnoty seminaryjnej, w parafiach na terenie diecezji legnickiej powstają nowe koła tej organizacji.

– Takie spotkania są tradycją naszego domu. Uczestnicy przyjechali praktycznie z całego obszaru naszej diecezji. Również z tych parafii, gdzie jest oficjalnie nie ma zawiązanych kół. Są rodzice alumnów i kapłanów. Wiemy, że oni wszyscy codziennie troszczą się o naszą wspólnotę. Troszczą się duchowo i materialnie. To spotkanie ma zazwyczaj dwie części. Pierwsza to liturgia Eucharystii, druga to wspólne kolędowanie. Ta druga część jest przeplatana rozważaniami. W tym roku przeżywamy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 20. rocznicę jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Dlatego w naszych rozważaniach będziemy słuchali słów homilii, którą św. Jan Paweł II wygłosił podczas tamtej pielgrzymki, podczas Eucharystii na placu przez bazyliką w Betlejem – mówił ks. Piotr Kot.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Homilia biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego podczas Eucharystii w seminarium: