Turniej piłki halowej Służby Liturgicznej w Zawidowie

• INFORMACJE
  • 26 lutego 2018
  • ks. Robert Bielawski

W sobotę 24 lutego w Zawidowie przy Szkole Podstawowej odbyły się Eliminacje Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej rejonu zgorzelecko – bolesławieckiego. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika, której przewodniczył ks. Dziekan Zbigniew Karaban, a słowo Boże wygłosił ks. Piotr Kruczyk. Po Eucharystii rozpoczęły się rozgrywki. W tym turnieju wzięło udział 12 drużyn z 9 Parafii. Rywalizacja, choć zacięta, odbywała się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a głośnego dopingu pozazdrościć mogą profesjonalne imprezy sportowe. Czarnym koniem turnieju okazały się drużyny z Bolesława, Leśnej i Bogatyni, które startując w zawodach – tryumfowały w poszczególnej kategorii wiekowej: MINISTAN 2010-2006, LEKTOR MŁODSZY 2005-2002 i LEKTOR STARSZY 2001-1997.

Swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta Zawidów Pan Robert Łężny, Pani Starosta Zgorzelca Pani Urszula Ciupak oraz gospodarze Szkoły Podstawowej na czele z Dyrektorem Szkoły Panią Mariolą Żórawińską. Nad przebiegiem całego turnieju czuwał Parafialny Klub Sportowy „Józek”. Sędziami byli Pani Małgorzata i Tomasz Niedźwieccy. Rodzice ministrantów przygotowali poczęstunek dla przybyłych Księży i opiekunów.

Organizator Ks. Daniel Prentki

Na podium:

Kategoria MINISTRTAN 2010 – 2006:

1. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu
  2. Parafia św. Bonifacego w Zgorzelcu