Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020

Hasło tygodnia: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020, który będzie obchodzony w dniach 18-25 stycznia 2020 roku, rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Dziejów Apostolskich 27,18 – 28,10). Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Malty.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

– Dzień 1: Pojednanie: wyrzuć ładunek za burtę

– Dzień 2: Oświecenie: znajdź i ukaż światło Chrystusa

– Dzień 3: Nadzieja: nikt z was nie zginie

– Dzień 4: Zaufanie: nie bój się, wierz

– Dzień 5: Pokrzepienie: połam chleb na drogę

– Dzień 6: Gościnność: okaż życzliwość

– Dzień 7: Nawrócenie: przemień serce i umysł

– Dzień 8: Hojność: przyjmij i daj

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, refleksje biblijne, informacje o sytuacji ekumenicznej na Malcie. Broszurę można nabyć w centralach Kościołów.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf

Nabożeństwa

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 odbędzie się w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18:00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Trójcy w Warszawie, pl. Małachowskiego 1. Kazanie wygłosi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego.

W diecezji legnickiej nabożeństwo ekumeniczne z udziałem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego odbędzie się w katedrze legnickiej 19 stycznia (niedziela) o godz. 17.30.

Plakaty

Poniżej udostępniamy wzory plakatów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 z możliwością własnego nadruku harmonogramu wydarzeń i samodzielnego wydrukowania w różnych formatach. Istnieje również możliwość zamówienia plakatu z takim nadrukiem – w tym celu prosimy o kontakt na adres bozena.giemza@cme.org.pl.

Plakaty do wydrukowania na drukarce:

wersja A, format A3 pdf

wersja A, format A4 pdf

wersja B, format A3 pdf

wersja B, format A4 pdf

Plakaty do wydrukowania w drukarni:

wersja A, format A2 pdf

– wersja A, format B1 pdf