„Umarli. Znajomi. Kochani”. Wieczór wspomnień o znanych Legniczanach.

We wtorek 27 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legnicy odbyło się spotkanie, podczas którego wspominano zmarłych Legniczan, którzy odeszli w latach 2017-2018 i zapisali się w historii miasta, i w pamięci jego mieszkańców.  Pomysłodawcą tych wyjątkowych Zaduszek pt. „Umarli. Znajomi. Kochani” była prezes Towarzystwa Miłośników Legnicy Antonina Trawnik oraz dyrektor LBP Anna Gątowska. W sumie wspomniano 29 postaci, które miały duży wpływ na życie miasta i regionu. Wśród duchownych pojawiły się postaci pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka, ks. Tadeusza Kisińskiego, ks. Aleksandra Stankiewicza i ks. Czesława Mazura. Zmarłych kapłanów wspominali ks. Józef Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej oraz ks. Władysław Jóźków, emerytowany proboszcz parafii św. Trójcy w Legnicy. Była to niezwykle wzruszająca historia Legnicy zapisana w życiorysach ludzi, którzy na tym terenie żyli, pracowali i tworzyli, zostawiając dla potomnych część dorobku swojego życia. Wspomnienia przeplatane były wierszami, które prezentował Jan Hila, a które były nastrojowym dodatkiem tego wieczoru.

Więcej w nowym wydaniu Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne