Uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Parszowicach.

„Zło dobrem zwyciężaj”- słowa te po raz trzynasty wybrzmiały w niedzielę 21 października, w kościele p.w. św. Rodziny w Parszowicach. Pielgrzymi i parafianie licznie zgromadzili się, aby uczcić w modlitwie pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz wspólnie za jego wstawiennictwem modlić się za Ojczyznę.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, towarzyszyli mu w modlitwie: poprzedni proboszcz w Wielowsi – ks. Alfons Jurkiewicz, ks. Wiesław Migdał z Lubina, księża z dekanatu Ścinawa oraz księża przybyli z różnych części diecezji legnickiej.

Na uroczystość, jak co roku, licznie przybyły poczty sztandarowe, reprezentujące środowiska ludzi pracy całego Zagłębia Miedziowego, na czele z przewodniczącym NSZZ Solidarność Zagłębie Miedziowe, Bogdanem Orłowskim. Z zaproszenia do wspólnej modlitwy skorzystali także parlamentarzyści, lokalni samorządowcy oraz wielu wspaniałych gości z całej okolicy.

Tradycyjnie na Uroczystość przybyły różne grupy pielgrzymów, z Lubina przyszli na pieszo piechurzy ze Stowarzyszenia „Wędrowiec” pod opieką Piotra Sochy, a ze Ścinawy biegacze z Klubu „Start Ścinawa”.

W tym roku szczególnym akcentem, rozpoczynającym uroczystość, było nadanie rondu w Parszowicach imienia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki wpisała się już w kalendarium życia Parszowic.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka