Uroczystości ku czci św. Hildegardy

W liturgiczne wspomnienie św. Hildegardy z Bingen jej czciciele oraz członkowie Centrum Stowarzyszenia św. Hildegardy modlili się przy jej relikwiach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kruczyk, który wraz z miejscowymi duszpasterzami oraz licznie zgromadzonymi wiernymi wypraszał potrzebne łaski poprzez wstawiennictwo Świętej Mniszki.

To właśnie w tej legnickiej świątyni na os. Piekary znajduje się znany już hilegardowemu środowisku w Polsce obraz Świętej Mniszki, a członkowie Kręgu Przyjaciół Świętej Hildegardy oraz jej sympatycy od kilku już lat w dzień śmierci św. Hildegardy, tj. 17 września, wspólnie modlą się dziękując Bogu za otrzymane łaski za pośrednictwem Świętej. Na te coroczne Msze święte zapraszani są również kapłani, którzy w głoszonych homiliach przybliżają wiernym osobę i dzieło św. Hildegardy. Trzeba również wspomnieć, że 17 dnia każdego miesiąca odmawiana jest litania do św. Hildegardy przed jej obrazem. To właśnie w Legnicy, ale też i w całej Polsce, od wielu już lat propagowany jest kult, sposób życia i leczenia według Świętej z Bingen, który rozpoczęła p. Alfreda Walkowska znawczyni dzieła Świętej i twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy. To również w Legnicy mieści się Sklep Hildegardowy, Polskie Centrum św. Hildegardy, Stowarzyszenie św. Hildegardy a nawet Studium św. Hildegardy.

Pełna relacja na stronie NIEDZIELI LEGNICKIEJ.