Uroczystości ku czci św. Jacka w Legnicy

W ramach trzydniowych obchodów odpustu parafialnego ku czci św. Jacka na legnickich Kartuzach odbył się rodzinny festyn. Organizatorami tej rodzinnej zabawy, która odbyła się w czwartek 15 sierpnia, była parafia św. Jacka oraz legnicki OSiR. W ramach festynu już po raz czternasty odbyły się mistrzostwa w lepieniu pierogów. W konkursie wzięło udział 10 osób, w tym jeden pan. Zwycięzcą została Ewa Tuchto, która w pół godziny ulepiła 304 pierogi. Wieczorem zaś nad brzegiem rzeki odbyła się procesja różańcowa.

W piątek natomiast po wieczornej Mszy św. modlono się o opieką Bożą dla miasta Legnicy za wstawiennictwem św. Jacka. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii, modlono się o uchronienie miasta przed klęskami żywiołowymi. Dopełnieniem tej modlitwy była procesja z relikwiami Świętego nad brzeg rzeki Kaczawy. Tam proboszcz parafii położył na wodzie krzyż wykonany z kwiatów. Był to wyraz szczególnej prośby o Bożą opiekę nad miastem za przyczyną św. Jacka.

A w sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Jacka na legnickim Zakaczawiu świętowano odpust parafialny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup senior Stefan Cichy.

Scroll Up