Uroczystości ku czci św. Marii de Mattias w Bolesławcu

13 maja w Bolesławcu odbędą się uroczystości jubileuszowe: XV rocznica kanonizacji św. Marii de Mattias oraz X rocznica ustanowienia Świętej patronką miasta Bolesławiec.

Prezydent Bolesławca Piotr Roman, Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz stowarzyszenie św. Marii de Mattias zapraszają do udziału w jubileuszu.

W sobotę, 12 maja o godz. 19.00 odbędzie się koncert pieśni religijnych w wykonaniu włoskiego chóru „Capella Musicale San Michele Arcangelo” z Vallecorsa.

W niedzielę o godz. 13.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, z udziałem licznej delegacji z Włoch, z Matką Generalną Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, burmistrzami miast Vallecorsa i Acuto.

Po Mszy św., ok. 14,30 spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu młodzież z Zespołu Szkół nr 2. oraz młodzieży z Acuto i Vallecorsa.

Od godz. 15.30 na placu wokół kościoła odbędzie się festyn dla mieszkańców miasta z licznymi atrakcjami, także kulinarnymi. Na scenie wystąpią zespoły taneczne i muzyczne z Bolesławca, z Acuto i Vallecorsa. Świętowanie jubileuszy zakończy się wspólnym odśpiewaniem „Barki”, w chołdzie św. Janowi Pawłowi II, w 37. rocznicę zamachu na jego życie.

Diecezja Legnicka
Scroll Up
X