Uroczystości pogrzebowe ks. Ryszarda Jerie

W piątek, 17 sierpnia 2018 r., w kościele parafialnym w Gościszowie, odbyły się uroczystości pogrzebowe, zmarłego 12 sierpnia br. ks. kan. Ryszarda Jerie. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, w gronie prawie 50 prezbiterów.

Po pożegnaniu przez rodzinę, duchowieństwo, parafian i przyjaciół, trumna z jego ciałem została złożona do grobu, w parafii, w której swoją pracą duszpasterską służył Panu Bogu i ludziom przez 30 lat.

– Jesteśmy powołani do tego, żeby wejść ostatecznie w jedność Boga i pozwolić, żeby się w nas dokonało dzieło Boga przez śmierć. Wierzymy, że jego starania tutaj na ziemi, wysiłki, żeby być z Chrystusem, dopełniły się. Nie tyle może i nie tylko dlatego że miał takie czy inne dobre serce, ale dlatego że wierzył w Tego, który jest jedyną mocą, który objawia moc Ojca – Jezusa Chrystusa – mówił Biskup legnicki.

Po obrzędach ostatniego pożegnania, trumna, przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Nowogrodźca, przy bardzo licznym udziale parafian, została przeniesiona do grobu i tam do niego złożona.

Zmarłego ks. Ryszarda, polecamy dalszej pamięci modlitewnej.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej