Uroczystości pogrzebowe p. Leona Słotty

Wieloletni kierowca biskupów legnickich śp. Leon Słotta, został pochowany 3 października 2018 r. w swojej parafii, w Turkowych, w dekanacie bralińskim, w diecezji kaliskiej. Służył swoją pracą księżom biskupom przez 41 lat.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, w koncelebrze z biskupami: legnickim bp. seniorem Stefanem Cichym, zielonogórsko-gorzowskim bp. seniorem Stefanem Regmuntem i legnickim bp. pomocniczym Markiem Mendykiem, w gronie prawie 40 księży.

W modlitwie za Zmarłego, wraz z Jego rodziną, krewnymi i miejscowymi parafianami, wzięli też udział m.in.: przełożeni i klerycy legnickiego WSD, siostry zakonne, pracownicy Legnickiej Kurii Biskupiej, kierowcy biskupów z metropolii wrocławskiej oraz delegacja kierowców służących swoją pracą Konferencji Episkopatu Polski.

W homilii, Biskup legnicki, nawiązując do jego pracy, mówił o niej: – Była to nie tylko zwyczajna praca kierowcy. Była to wielostronna posługa kolejnym biskupom. Posługa czyniona z poczuciem wielkiej odpowiedzialności i oddaniem, z troską o zagwarantowanie bezpieczeństwa. Był na swoim miejscu i w każdej chwili do dyspozycji.

Obrzędom ostatniego pożegnania i procesji na cmentarz, przewodniczył biskup senior Stefan Cichy.
Trumna z ciałem śp. Leona, została złożona do grobu, na cmentarzu przy kościele parafialnym.

Więcej w artykule ks. Piotra Nowosielskiego oraz na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka