V nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn. Ścinawa-Lubin.

Już po raz 5 mężczyźni z Zagłębia Miedziowego wyruszą na nocną Drogę Krzyżową. Trasa prowadzić będzie ze Ścinawy do Lubina (28 km). Wymarsz w nocy z 5/6 kwietnia.

Wiele kilometrów marszu z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej będą mieli do przebycia, na wybranej przez siebie trasie, uczestnicy organizowanej po raz czwarty Nocnej Drogi Krzyżowej, którą zaplanowano na 5/6 kwietnia (z piątku na sobotę). Celem tej wyjątkowej Drogi Krzyżowej jest podjęcie wyzwania, zmierzenie się ze swymi słabościami, nade wszystko – spotkanie się z Bogiem twarzą w twarz.

Nocna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, by spotkać z Bogiem. Nocna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej.

Spotkanie pielgrzymów rozpocznie Msza św. o godz. 20.00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. Po Mszy św. wyruszy Droga Krzyżowa do Lubina. W czasie drogi obowiązuje zasada milczenia, z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej.

Organizatorzy proszą uczestników o zabranie własnych krzyży, które będą nieść podczas drogi. Uczestnicy powinni się zaopatrzyć w: elementy odblaskowe, plecak, latarkę, ciepłe napoje w termosie, suchy prowiant, odpowiednie ubranie i wygodne buty. Osoby niepełnoletnie biorące udział w Drodze Krzyżowej muszą pozostawać pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej wyznaczonej przez rodziców/opiekunów i za ich zgodą.

Organizatorem Nocnej Drogi Krzyżowej jest lubińska grupa Mężczyzn św. Józefa działająca przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Zapraszamy chętnych z Lubina i okolic.

Zgłoszenie uczestnictwa w Drodze Krzyżowej jest możliwe tylko po wcześniejszym zapisaniu się przez formularz zapisowy umieszczony na stronie: www.mezczyzniwlubinie.pl

Na tej stronie będzie również możliwe uzyskanie wszelkich dodatkowych informacji o tym wydarzeniu. Zapisy do 3 kwietnia.

DIECEZJA LEGNICKA