VI Lubiński Marsz dla Życia i Rodziny

Społeczny Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Lubinie, który stanowi zespół wolontariuszy będących przedstawicielami różnych wspólnot i organizacji, organizuje VI Marsz dla Życia i Rodziny w dniu 2 czerwca 2019 r.

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Wyróżniają się afirmatywnym charakterem, stając się prawdziwym świętem rodzin. Stanowią również okazję do tego, by publicznie manifestować radość z życia rodzinnego, a także sposobność,  by spotkać osoby, z którymi wyznajemy te same wartości.

W Marszach dla Życia i Rodziny biorą udział przede wszystkim młode rodziny z dziećmi oraz członkowie różnego rodzaju organizacji społecznych. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które powstało aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia ludzkiego i rodziny.

Marsze, to nie tylko kolorowy korowód, ale również odpowiedź rodzin na wyzwania z jakimi zmagają na co dzień. Dlatego też podczas tegorocznych Marszów będziemy mówić przede wszystkim o odpowiedzialności rodziców za wychowanie i edukację swoich dzieci oraz wspierającej roli szkoły w tym procesie. Chcemy przypomnieć, że rodzice mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze własnymi przekonaniami. Prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego,  potwierdzone w systemie prawnym, winny być przez rządzących uznane i chronione. Wszelkie instytucje publiczne powinny zaś pełnić rolę pomocniczą wobec nadrzędnej roli rodziców w tym zakresie.

Pragniemy, aby rodziny uczestniczące we wszystkich Marszach dla Życia i Rodziny w Polsce jasno i zdecydowanie wyraziły oczekiwanie należnego szacunku ze strony władz publicznych oraz potwierdzenia swojej podstawowej roli wychowawczej wobec dzieci.

Program:

Godz. 11:30 – Msza św. w kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie

Godz. 12:30 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Jana Pawła II, Chocianowska, 1 Maja, Tysiąclecia, do Rynku

Godz. 13:15 – Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego

Godz. 14:15 – Zakończenie Pikniku