VI Marsz dla życia i rodziny w Lubinie

„Rodzina fundamentem narodu, „Życie tak, aborcja nie”, czy „Żyj naprawdę” – takie hasła na transparentach nieśli uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Lubina 2 czerwca. Msza św. w kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie rozpoczęła to spotkanie, następnie uczestnicy przeszli ulicami: Jana Pawła II, Chocianowska, 1 Maja, Tysiąclecia do Rynku. W centrum miasta odbył się Piknik Rodzinny.

Marsz, to nie tylko kolorowy korowód, ale również odpowiedź rodzin na wyzwania, z jakimi zmagają na co dzień. Dlatego też podczas tegorocznych Marszów byłą mowa o odpowiedzialności rodziców za wychowanie i edukację swoich dzieci oraz wspierającej roli szkoły w tym procesie. – Chcemy przypomnieć, że rodzice mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze własnymi przekonaniami. Prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone w systemie prawnym, winny być przez rządzących uznane i chronione. Wszelkie instytucje publiczne powinny zaś pełnić rolę pomocniczą wobec nadrzędnej roli rodziców w tym zakresie – mówią organizatorzy.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

DIECEZJA LEGNICKA