VII Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny

Rodzinnie za życiem! Niedziela 9 czerwca br. zaznaczyła się na mapie Polski 130. miejscami, w których odbyły się Marsze dla Życia i Rodziny. Pośród nich nie zabrakło Stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze już po raz siódmy Marsz zorganizowało Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Rodziny z małymi i dużymi dziećmi, osoby starsze, emeryci i renciści oraz ludzie w sile wieku, wielu zechciało tego dnia zamanifestować swoje przywiązanie do życia rodzinnego, dziękując Bogu za dar każdego życia. W grupie uczestników obecna była pani Marzena Machałek – wiceminister edukacji. Byli także jeleniogórscy radni, a Marsz miał patronat Prezydenta Jeleniej Góry oraz Biskupa Legnickiego.

Marsz jak co roku zakończył się rodzinnym festynem w ogrodach parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, gdzie zabawa trwała do wieczora. Organizacją Marszu zajęli się państwo Maria i Zbigniew Sośniccy – dziękujemy!

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej