VII Tydzień Wychowania [MATERIAŁY]

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Na tę okoliczność przygotowywane są pomoce katechetyczne dostępne na stronie, a także płyta z prelekcjami; księża biskupi wystosowują list pasterski.

Tydzień Wychowania jest obchodzony we wrześniu każdego roku. Strona Tygodnia Wychowania działa przez cały rok, prezentując materiały przydatne w misji nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów i tych wszystkich, którym prawdziwy i pełny rozwój dzieci i młodzieży leży na sercu.

Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.

W tym roku Tydzień wychowania obchodzimy pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

O tygodniu wychowania z biskupem Markiem Mendykiem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP rozmawiał ks. Waldemar Wesołowski w Radiu PLUS Legnica – posłuchaj.

Wszelkie materiały do wykorzystania przez duszpasterzy oraz katechetów podczas trwania Tygodnia Wychowania dostępne są pod adresem:

www.tydzienwychowania.pl

 

 

Scroll Up