VIII Festiwal „Któż jak Bóg” w Sobocie

Finał VIII Festiwalu Piosenki religijnej „Któż jak Bóg”, odbył się na terenie naszej diecezji, 8 VI br., w parafii O. Michalitów w Sobocie. To jedno z 2 miejsc, w którym odbywa się on w bieżącym, 2019 roku, ponieważ na 15 czerwca, jest on zaplanowany także w sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach, w diecezji przemyskiej.

Na scenie zaprezentowano piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych. Uczestnicy Festiwalu w Sobocie, wystąpili w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalno-instrumentalne. Oceny występu uczestników, podjęli się jurorzy: mgr Urszula Graczyk z Lwówka Śląskiego i mgr Daniel Dziuda z Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy.

Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a soliści i zespoły nagrody rzeczowe. Wśród nich, znalazły się m.in. nowe gitary, które posłużą do nauki gry na nich, a potem wykorzystane będą w występach.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej

DIECEZJA LEGNICKA