VIII Karkonoski Orszak Trzech Króli

Po raz ósmy w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Jeleniej Góry przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. z góralską oprawą muzyczną „Kapeli Janicki” w jeleniogórskiej bazylice, celebrowaną przez ks. Bogdana Żygadło i ks. Mariusza Majewskiego oraz ks. Tomasza Tyterę. Po Eucharystii na ulice miasta wyruszył wielobarwny i rozśpiewany korowód, by dotrzeć do stajenki usytuowanej na Placu Ratuszowym.

Odegrane  zostały cztery sceny tematyczne. Pierwszą przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Katolickich, drugą przedstawili harcerze – „Skauci Europy”, a uczniowie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego odegrali scenę wizyty  u Heroda, natomiast  przedszkolaki ostatnią scenkę.

Celem marszu był Plac Ratuszowy. Tam  przed Miejskim Ratuszem stanęła  scena z inscenizacją stajenki, w której narodził się Jezus. Kolorowy korowód pokłonił  się Świętej Rodzinie, a Mędrcy złożyli tradycyjne dary: złoto, kadzidło i mirrę. Po dotarciu do jeleniogórskiej stajenki, ks. Bogdan Żygadło odczytał fragment Ewangelii, a potem dawaliśmy świadectwo swojej wiary poprzez wspólne kolędowanie.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

DIECEZJA LEGNICKA