W Olszynie poszli za gwiazdą

Już po raz piąty, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, za gwiazdą wskazującą miejsce narodzin Zbawiciela olszyńskimi ulicami wyruszył Orszak Trzech Króli. Uczestniczyli w nim mieszkańcy parafii z Olszyny i Biedrzychowic.

Tegoroczny Olszyński Orszak Trzech Króli zainaugurowała uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Wolańskiego w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Podczas homilii wikariusz ks. Jakub Sikorski przypomniał zgromadzonym znaczenie obchodzonego święta. Podkreślił, jak bardzo ważne jest to objawienie się Boga w ludzkim ciele, który przez wieki objawiał się przez słowa proroków, „a w tych ostatecznych dniach objawił się nam przez Syna”. Ks. Sikorski przypomniał także o zwyczaju oznaczania kredą drzwi domów, a także darów złota, kadzidła i mirry, które przynieśli mędrcy Bożemu Dziecięciu.

W orszaku, tradycyjnie udział wzięli nie tylko mieszkańcy Olszyny, a wśród nich Bractwo Świętego Józefa, Matki Żywego Różańca i Amazonki, ale także mieszkańcy Biedrzychowic, w tym także spora reprezentacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach. W role Mędrców ze Wschodu wcielili się: Jerzy Migut, Dariusz Kozak oraz Ryszard Dulnik, zaś jako Święta Rodzina wystąpili Paulina, Maksymilian i Milena Jarzębiccy. Orszak zakończyło kolędowanie w kościele, które poprowadziły zespół Amazonek z Olszyny i schola parafialna „Józefinki” prowadzone przez organistę Mirosława Matogę.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

 

 

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X