Wędrują do Matki Bożej Łaskawej

Pieszo na Wielki Odpust do Krzeszowa. Jednak tym razem nie z Legnicy, a z Jeleniej Góry wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Bazyliki Matki Bożej Łaskawej. 2- dniowe wędrowanie rozpoczęło się w poniedziałek 13 sierpnia po Mszy św. w Bazylice w Jeleniej Górze. Do Krzeszowskiej Pani wędruje około 50 osób, którym przewodzi ks. Mariusz Majewski.

Pielgrzymi dotrą do Sanktuarium maryjnego w Krzeszowie we wtorek  14 sierpnia o godz. 17.30. Tam wezmą udział w procesji maryjnej po ścieżkach Kalwarii krzeszowskiej, która rozpocznie się w bazylice o godz. 21.00. Natomiast w środę 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 12.00 w Bazylice Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie zostanie odprawiona uroczysta msza święta odpustowa. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski – biskup pomocniczy z Wrocławia.

Plan uroczystości Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego

Poniedziałek (13 sierpnia):

Godz. 10:00 – Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej

Godz. 7:00, 12:00, 18:00 – Msze Święte w Bazylice Wniebowzięcia NMP

Godz. 21:00 – Apel Jasnogórski

Wtorek (14 sierpnia)
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe

Godz. 7:00, 12:00, 18:00 – Msze Św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP

Godz. 17:30 – Powitanie Pieszej Pielgrzymki Jelenia Góra – Krzeszów

Godz. 19:00 – Msza Odpustowa w Czadrowie

Godz. 21:00 – Apel Jasnogórski w Bazylice i procesja ze świecami po Kalwarii

Godz. 24:00 – Pasterka Maryjna