Wieczór uwielbienia w Nowej Kuźni

18 lutego 2018 roku w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Kuźni, należącym do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie, odbył się Wieczór Uwielbienia.
Adoracja Najświętszego Sakramentu przeplatana była modlitwą uwielbienia, rozważaniami i śpiewem. Spotkaniu przewodniczył ks. Dariusz Iżykowski. Wieczór uwielbienia zorganizowany został z inicjatywy mieszkańca Nowej Kuźni Dominika Ewkowskiego. – Zawsze chciałem zorganizować taki wieczór uwielbienia w naszym kościele, więc pomyślałem, żeby stworzyć scenariusz i przygotować dzieci, i młodzież z Nowej Kuźni. Przyjęli moją propozycję i od stycznia robiliśmy próby. Jestem zadowolony z efektu, wszystkim bardzo się podobało – powiedział Dominik.
Dominik wszedł także w skład chóru, w którym znaleźli się również: Patryk Roicki, Anna Popko, Jakub Bomba, Maja Różnicka, Klaudia Starostecka, Nikola Starostecka i Mateusz Powroźnik.
Po godzinnym koncercie, wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a ks. Dariusz podziękował wszystkim za przybycie. Szczególne słowa uznania dla młodzieży i dzieci zaangażowanych w chór. Ks. Dariusz wyraził też nadzieję, że jest to początek tworzenia się w tutejszym kościele zespołu, który swoim śpiewem będzie ubogacał najważniejsze uroczystości.

Sławomir Puciato, www.spuciato.pl

Diecezja Legnicka